Nová zámorská posila Slovana o atmosfére v Bratislave: Je búrlivejšia ako na zápasoch NHL!

KHL

Nová zámorská posila Slovana o atmosfére v Bratislave: Je búrlivejšia ako na zápasoch NHL!

Éric Gélinas mal síce šancu hrávať v NHL, no radšej sa rozhodhol skúsiť niečo nové. A vybral si práve Slovan Bratislava, kde podpísal zmluvu na jeden rok.

27-ročný obranca s takmer 200 zápasmi v NHL sa už teší na novú výzvu a verí, že slovenskému účastníkovi KHL pomôže.

Bol som v kabíne, zložil som si veci a celú si ju pozrel. Je skutočne veľká, podobná ako pre mužstvá v Severnej Amerike. Páči sa mi tiež aréna, viem, že fanúšikovia chodia na zápasy vo veľkých počtoch a atmosféra je búrlivejšia ako na zápasoch NHL či AHL.

Videl som niekoľko videí zo zápasov, páčilo sa mi nasadenie hráčov, tiež atmosféra na tribúnach.

Táto liga je po NHL druhou najlepšou na svete. V Amerike som mohol ísť znova do kempu, no chcel som skúsiť niečo iné. Súťaž je veľmi kvalitná, hrajú tu svetoví hráči, v lige je veľká konkurencia tímov. Pre mňa ide o novú skúsenosť, novú výzvu. Verím, že som sa rozhodol správne a tak ja, ako aj Slovan bude s mojimi službami spokojný.

Zo zámoria som zvyknutý hrať rýchlo s pukom, tréneri ma často využivali v presilovkách, kde som vedel uplatniť svoju tvrdú strelu. Rád podporím ofenzívu a neuhnem ani žiadnemu osobnému súboju. Samozrejme v Európe je klzisko väčšie, rýchlo si zvyknem a svoju hru na neho prispôsobím. 

Chcem aby som bol pre Slovan platným hráčom. Dôležitá bude rýchla aklimatizácia na nové prostredie a zoznámenie sa s hokejom, ktorým sa budeme ako mužstvo prezentovať. Verím, že budeme čo najviac vyhrávať a tešiť fanúšikov dobrou hrou. Teším sa už na súťažné zápasy. , povedal Gélinas pre klubový web HC Slovan Bratislava.

TIP: Sledujte všetky zápasy Slovana Bratislava v KHL cez Internet.