Róberta Polievku teší, že dokázal konkurovať hráčom Slovana. Góly z Niké Ligy nemusia na EURO stačiť

Niké Liga 2023/24

autor hetrik.sk

Róberta Polievku teší, že dokázal konkurovať hráčom Slovana. Góly z Niké Ligy nemusia na EURO stačiť
Zdroj: Facebook/MFK Dukla Banská Bystrica

Neprajníkom znovu dokázal, že jednoznačne patrí do seniorskej reprezentácie Slovenska.

Kapitán Banskej Bystrice Róbert Polievka sa stal najlepším strelcom jesennej časti Niké Ligy, keď súperom nastrieľal úctyhodných desať gólov a na ďalších šesť prihrával.


Po poslednom kole v roku 2023 však 27-ročný útočník priznal možný odchod už počas zimného prestupového obdobia.

Mám prísľub od majiteľa, že môžem v zime odísť. Pevne verím, že to tak aj bude. Urobíme všetko pre to, aby som sa posunul ďalej, vyhlásil Polievka po triumfe nad Žilinou.

Očakávaný prestup do Slovana nakoniec padol

Počas leta bol blízko odchodu do Slovana Bratislava, kluby sa však nakoniec nedohodli. Dalšie ponuky z netradičných destinácií zmietol zo stola.


Určite neľutujem odmietnutie ponúk z exotiky. Chcel som zostať tu v Európe a byť aj naďalej na očiach, hlavne kvôli majstrovstvám Európy. Bolo to dobré rozhodnutie, jeseň sa vydarila.

Nemôžeme vedieť či by mi prestup do Slovana prospel viac, no teší ma, že som vedel strelecky konkurovať jeho hráčom aspoň na diaľku, reagoval rodák z Krupiny v najnovšom rozhovore pre tvnoviny.sk.

Predchádzajúca sezóna nebola náhoda. V novom pôsobisku chce byť znovu lídrom

Veľa ľudí mi v lete neverilo, že takú formu ako minulý rok ešte zopakujem. Do tejto sezóny som preto aj presne išiel s tým, že chcem na to nadviazať a dokázať, že to nebola náhoda. To sa podarilo a verím, že mi to teraz ešte vylepší vyjednávaciu pozíciu s klubmi v zahraničí.

Kdekoľvek skončím, chcel by som aj naďalej byť tým lídrom tímu v útoku, a to najmä prostredníctvom strieľania gólov. Mojou devízou je, že som jednoducho strelec, akcie netvorím, ale zakončujem, doplnil slovenský reprezentant.

Boj o miestenku na EURO 2024 do Nemecka nebude jednoduchý, uvedomuje si to aj Polievka

Aj to je jedným z hlavných dôvodov plánovaného odchodu do zahraničia. O možnom novom pôsobisku však zatiaľ môžeme iba špekulovať.


Bojím sa, že góly z Niké ligy by stačiť nemuseli. Nesúhlasím s tým, že by nám na Slovensku chýbali útočníci. Je mnoho chalanov, ktorí majú šancu dostať sa na EURO.

Spravím všetko preto, aby ma tam nominovali. A ak náhodou opäť zostanem na Slovensku, o to viac budem musieť o tú pozíciu bojovať jednoducho tvrdými číslami, dodal Polievka pre tvnoviny.sk.

Na sociálnych sieťach sa ešte začiatkom decembra objavila zaujímavá informácia, podľa ktorej pozorne sleduje slovenských útočníkov známy nemecký druholigista Schalke 04. Jedným z nich by teda mohol byť práve kapitán Dukly Banská Bystrica.