Šéf Dukly Trenčín sa rozhodol skončiť. V emotívnom liste naložil Miroslavovi Šatanovi

Tipos Extraliga

autor hetrik.sk

Šéf Dukly Trenčín sa rozhodol skončiť. V emotívnom liste naložil Miroslavovi Šatanovi
Zdroj: X/Milos Radosa, hkduklatrencin.sk

Predseda predstavenstva hokejového klubu HK Dukla Trenčín Miloš Radosa sa rozhodol skončiť, urobí tak najneskôr po skončení aktuálnej sezóny.

O svojom zámere informoval verejnosť v emotívnom liste, ktorý zverejnil na sociálnej sieti X. V texte sa kriticky vyjadril aj na adresu prezidenta SZĽH Miroslava Šatana.


Ten sa nedávno stretol s podpredsedom parlamentu Andrejom Dankom, ktorému zároveň venoval podpísaný dres Slovenska.

Prečítajte si celý list, ktorý Miloš Radosa zdieľal 1. januára 2024

Najneskôr po tejto sezóne končím vo funkcii predsedu predstavenstva HK Dukla Trenčín.
Každý človek vrátane mňa prichádza do nového roka s novými predsavzatiami a želaniami. Mojím predsavzatím je zásadne obmedziť kontakt s toxickými ľuďmi, alebo ľuďmi, ktorí toxických ľudí potichu podporujú a venovať sa prioritne mojej rodine a pomáhať ľuďom, ktorí to najviac potrebujú. Aj z toho vyplýva moje rozhodnutie ukončiť moje pôsobenie v pozícii predsedu predstavenstva HK Dukla Trenčín a.s. najneskôr po ukončení tejto sezóny. Naďalej zostanem akcionárom HK Dukla Trenčín.

Nechcem sa príliš rozpisovať o dôvodoch môjho rozhodnutia, ale určite súvisia s diametrálne odlišnými pohľadmi ako majú niektorí akcionári na fungovanie klubu po športovej aj manažérskej stránke. Posledné 2 roky ma presvedčili o podstatnejšom probléme a to súvisí aj s niektorými predstaviteľmi HK Dukla Trenčín a.s., ale aj nastavením čelných predstaviteľov športu na Slovensku menovite vedenia SOV, vedenia SZĽH, ale aj predstaviteľov niektorých klubov a športových zväzov.

Nemôžem naďalej počúvať nezmysly o apolitickosti športu a vzápätí sledovať vyzývavé fotenie sa na stretnutiach týchto ľudí s politickými predstaviteľmi, ktorí verejne prezentujú náklonnosť k Putinovmu okupantskému režimu, vraždiaceho nevinných ľudí, vrátane detí. Toto sú závažnejšie udalosti, ktoré mňa osobne nesmierne vyrušujú a bolia v porovnaní s akýmikoľvek športovými ambíciami.


Som človek, ktorý už od detstva nesmierne miloval šport, žiaľ tieto naše "športové vzory“ zásadne obmedzili moje zanietenie pre angažovanie sa v športe. Naša budúca generácia športovcov ich prístupom dostáva silnú facku. Klišé, že šport by mal spájať, v tomto prípade naráža na zásadne rozdielny morálny a hodnotový prístup k udalostiam, ktoré hýbu dnešným svetom.

Záverom by som chcel zaželať chalanom čo najlepšie výsledky a poďakovať fanúšikom a partnerom, ktorí ma podporovali v náročných chvíľach a zároveň ich ubezpečiť, že pokiaľ budem pokračovať v pozícii predsedu predstavenstva do konca tejto sezóny, urobím maximum pre úspech a stabilitu HK Dukla Trenčín a.s.