Šimon Nemec a Filip Mešár o svojich cieľoch v novej sezóne. Zámorský expert má v tom jasno

NHL

autor hetrik.sk

Šimon Nemec a Filip Mešár o svojich cieľoch v novej sezóne. Zámorský expert má v tom jasno

V novej sezóne NHL 2023/24 by sa svojho debutu v najlepšej lige sveta mohla dočkať ďalšia skupina mladíkov zo Slovenska.

Jednoznačne najväčšiu šancu má obranca Šimon Nemec. Dvojka draftu NHL z roku 2022 má za sebou skvelý ročník na farme New Jersey Devils.


19-ročný obranca patril k lídrom Uticy Comets, odchovanec Liptovského Mikuláša odohral v AHL celkovo 71 zápasov s bilanciou 38 bodov, 13 gólov a 24 asistencií.

Cieľom mladého reprezentanta je v novej sezóne miestenka v NHL

Cieľom je samozrejme hrať v NHL, nesústredím sa na nič iné ako na toto. Myslím, že celý rok na farme mi už stačil. Verím, že sa prebojujem do hlavného tímu, reagoval Nemec pre nhl.com.

O tom, že práve Nemec si v profilige zahrá už v novej sezóne je presvedčený aj zámorský expert Steven Ellis z dailyfaceoff.com. Slováka zaradil do zoznamu TOP10 hráčov z AHL, ktorí sú prípravení na NHL.


Svojej šance sa chce chytiť aj ďalší talent spod Tatier Filip Mešár

Určite si chcem vybojovať miesto v AHL na celú sezónu, zaujať výkonmi a zahrať si už aj nejaký zápas v NHL. To sú moje ciele do tejto sezóny, vyhlásil 19-ročný útočník draftovaný Montrealom Canadiens.

Obaja mladíci spolu absolvovali letnú prípravu doma na Slovensku. Pozrite si vo videu ich rozhovor pre oficiálnu stránku NHL.

Foto: Twitter/NHL Slovenčina