Šimon Nemec proti Švajčiarsku prepíše historické štatistiky: Prekoná aj Hossu!

MS v Hokeji 2024

autor hetrik.sk

Šimon Nemec proti Švajčiarsku prepíše historické štatistiky: Prekoná aj Hossu!

Slovenská hokejová reprezentácia sa na svetovom šampionáte 2023 vo Fínsku a Lotyšsku môže spoľahnúť na mladého obrancu Šimona Nemca, ktorý po vypadnutí z play-off NHL okamžite sadol na lietadlo a pricestoval do Rigy.

Dvojka draftu z roku 2022 nás hneď vo svojom prvom vystúpení na MS proti Kanade presvedčila o svojich kvalitách.Je ťažko uveriteľné, že prišiel z lietadla, chvíľku si odpočinul a potom podal takýto výkon. Je to skvelý mladý človek, má pred sebou skvelú budúcnosť.

Dúfam, že v NHL dostane rovnakú šancu, akú sme mu dali my. Verím v neho. Hocičo ho požiadate nech urobí, on spraví všetko pre to, aby to urobil najlepšie, vyhlásil pre sport.sk po zápase s Kanadou na adresu Nemca tréner Slovenska Craig Ramsay.

Pre 19-ročného mladíka z New Jersey Devils ide už o jeho tretie seniorské majstrovstá sveta v kariére

Hrať za Slovensko je pre mňa radosť. Craig Ramsay je výborný tréner a jeho asistenti sú skvelí ľudia. Vždy rád nastupujem so svojimi kamarátmi.

Hrať za národný tím je príjemné aj preto, že na tribúnach vidíte veľa fanúšikov. Je to neuveriteľné. Keď sa cítim dobre a som zdravý, tak vždy rád prídem, reagoval Nemec pre oficiálnu stránku nhl.com.Rodák z Liptovského Mikuláša na majstrovstvách sveta celkovo odohral 14 zápasov, čo je vyrovnanie slovenského rekordu medzi hráčmi z kategórie do 20 rokov, ktorý držia spoločne Juraj Slafkovský, Marián Hossa a Martin Fehérváry.

Je teda jasné, že po štvrtkovom zápase so Švajčiarskom budeme mať nového historického lídra tejto zaujímavej štatistiky.

Nemec má v spomínaných zápasoch na konte 7 kanadských bodov (1 gól, 6 asistencií). Viac majú už iba útočníci Slafkovský (9), Hossa (9) a Šťastný (12).

Chcem hrať hokej a sústrediť sa len na svoju hru. Snažím sa nevenovať príliš veľkú pozornosť na nejaké rekordy a podobné veci, ale myslím si, že je to skvelé.Verím, že môžem ukázať, že som pripravený na NHL a môžem hrať zápasy proti hráčom z NHL,  dodal 19-ročný reprezentant.

Doposiaľ najproduktívnejším hokejistom zo Slovenska je suverénne Miroslav Šatan, ktorý v 88 dueloch na MS zaznamenal 75 bodov za 37 gólov a 38 asistencií.

Foto: iihf.com, Instagram/marianhossa81