Šimon Nemec reaguje na preradenie na farmu: Nie som nahnevaný, skôr smutný

NHL

autor hetrik.sk

Šimon Nemec reaguje na preradenie na farmu: Nie som nahnevaný, skôr smutný

Svojimi výkonmi v príprave si pýtal miesto v prvom tíme New Jersey Devils, nakoniec to však nevyšlo a Šimon Nemec putoval na farmu do AHL.

19-ročný obranca v rozhovore pre denník Šport prehovoril o svojich aktuálnych pocitoch, nahnevaný však nie je.


Ťažko sa to opisuje, nie som nahnevaný, skôr smutný, ale je to otázka pár dní. Pred kempom som nemal veľké šance sa dostať do nabitej zostavy, sami však nečakali, že mi takto výborne môže vyjsť príprava. V inom tíme by to možno stačilo, ale nič sa nedá robiť, idem ďalej.

Vždy sa dá spraviť viac, ale fakt to bolo na hrane možností. Mal som možno najviditeľnejšie štyri body, moja hra však nebola len o produktivite. Lindy Ruff dbá na defenzívu a bol z toho ešte viac očarený, ako že som dal pár gólov a asistencií.

Každý vie, že body dokážem zbierať, preto ma draftovali, ale pridal som defenzívu, kde som nerobil skoro žiadne chyby. Bol som pri minime gólov súperov a to sme hrali dvakrát proti Islanders, ktorí proti nám nasadili plnú NHL zostavu. Aj tak mi to, žiaľ, nestačilo.

Povedali mi, že sami nečakali takú dobrú prípravu z mojej strany, ale, žiaľ, nemám miesto. Chcú, aby som hrával veľa, nie len päť, sedem minút v prvom tíme, kde to je nabité. Sedieť a len sa pozerať by nebolo dobré, obzvlášť v mojom veku, reagoval Nemec pre denník Šport.

Foto: Twitter/New Jersey Devils , Zdroj: denník Šport