Šimon Nemec si nevie vynachváliť Craiga Ramsayho: Vyhrabal nás z najväčších sra*iek!

MS v Hokeji 2024

autor hetrik.sk

Šimon Nemec si nevie vynachváliť Craiga Ramsayho: Vyhrabal nás z najväčších sra*iek!
Zdroj: Facebook/Šport v RTVS

Hlavný tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay po vypadnutí s Kanadou vo štvrťfinále MS 2024 priznal, že zrejme zostane na našej lavičke aj počas olympijskej kvalifikácie, ktorá je na programe koncom leta.

Kvalifikačný turnaj o miestenku na turnaji v roku 2026 (Miláno a Cortine d'Ampezzo) sa uskutoční v Bratislave od 29. augusta do 1. septembra 2024.


73-ročný kanadský odborník je obľúbený nielen u fanúšikov, ale medzi hráčmi. Viacero z nich mu vďačí za svoj kariérny rast.

Medzi nich môžeme zaradiť aj obrancu Šimona Nemca, ktorý sa už naplno dokázal presadiť v NHL za tím New Jersey Devils.

Dvadsaťročný bek si Ramsayho nevie vynachváliť. Nemá toľko medailí, ale vyhrabal nás z najväčších sra*iek, v akých sme boli. Ako prišiel, hokej strácal fanúšikov a dnes je na Slovensku znova športom číslo jedna. Spravil obrovskú robotu, vyhlásil rodák z Liptovského Mikuláša, ktorého citoval na sociálnej sieti X, novinár Tomáš Prokop.


Iba v dobrom hovorí o trénerovi aj Juraj Slafkovský. Útočník Montrealu Canadiens by chcel, aby pokračoval. Určite, Craig je dobrý tréner. Nie sú to však moje rozhodnutia, nechám to na kompetentných. Vytiahol ma do reprezentácie, keď som mal 16 či 17 rokov, za čo mu budem vďačný do konca života. Vždy som bol rád, keď som mohol pod ním reprezentovať, uviedla jednotka draftu NHL z roku 2022.

Craig Ramsay je pri seniorskej reprezentácii Slovenska od roku 2017, keď na tomto poste nahradil Zdena Cígera.