Šimon Nemec vytvoril nový historický rekord Majstrovstiev sveta v hokeji

MS v Hokeji 2024

autor hetrik.sk

Šimon Nemec vytvoril nový historický rekord Majstrovstiev sveta v hokeji
Zdroj: iihf.com

Jeden z najväčších talentov slovenského hokeja za poslednú dekádu žiari na svetovom šampionáte v Česku.

Stále iba dvadsaťročný obranca Šimon Nemec v úvodných štyroch dueloch zaznamenal v ostravskej B-skupine 5 bodov za 1 gól a 4 asistencie.


Zo všetkých bekov sú na tom lepšie už iba dve superhviezdy z NHL

Roman Josi (Nashville Predators) ako kapitán Švajčiarska má na konte 8 bodov (2G, 6A). Líder Švédov Erik Karlsson (Pittsburgh Penguins) o tri menej (3G, 2A).

Skvelé výkony rodáka z Liptovského Mikuláša okorenil aj nový rekord

Šimon Nemec má po triumfe 4:0 nad Poľskom na konte už 22 stretnutí na Majstrovstvách sveta, čo je najviac zo všetkých hráčov z kategórie U20 v histórii.

Na druhé miesto odsunul Švajčiara Ferdinanda Cattiniho, tretí je Fín Sebastian Aho. Na zaujímavú štatistiku upozornil na sociálnej sieti X novinár Matej Deraj.


V rebríčku sa môže dostať medzi elitu aj ďalší slovenský hokejista Juraj Slafkovský. Mladý útočník z Montrealu Canadiens zatiaľ stihol odohrať za Slovensko na MS celkovo 18 zápasov.

Ak jednotka draftu NHL odohrá tri zvyšné stretnutia v skupine a minimálne jedno vo vyraďovacích bojoch, dostane sa na druhé miesto, teda hneď za svojho spoluhráča a dobrého kamaráta.

Šimon Nemec má za sebou na klubovej úrovni vydarený vstup do NHL. Za New Jersey Devils odohral 60 zápasov, v ktorých strelil 3 góly a na ďalších 16 asistoval.

VIDEO: Parádna gólová strela Nemca proti USA

VIDEO: Krásna asistencia pri zásahu Tatara proti Poľsku