Slafkovský, Nemec, Mešár, Sýkora, Dvorský: Tréner reprezentácie prehovoril o ich účasti na MS U20

MS v hokeji do 20 rokov 2024

autor hetrik.sk

Slafkovský, Nemec, Mešár, Sýkora, Dvorský: Tréner reprezentácie prehovoril o ich účasti na MS U20
Zdroj: X/canadiensmtl, uticacomets, sudburywolvesohl

Slovenský hokejový tím do 20 rokov sa pripravuje na nadchádzajúce majstrovstvá sveta, ktoré sa budú konať vo Švédsku.

Tréner Ivan Feneš v rozhovore pre tvnoviny.sk potvrdil, že v širšej nominácii má 29 hokejistov, vrátane niekoľkých zaujímavých mien ako Adam Gajan, Samuel Urban, Maxim Štrbák a Luka Radivojevič.


Medzi nimi je už aj ofenzívna hviezda Dalibor Dvorský, teda desiatka tohtoročného draftu NHL. Jeho účasť na šampionáte je oficiálne potvrdená.

Dvorský, ktorý je považovaný za jednu z najväčších mladých hviezd slovenského hokeja má isté miesto v tíme. Jeho príchod na Slovensko je už pripravovaný a to po schválení uvoľnenia pre potreby reprezentácie.

Okrem Dvorského sa však stále čaká na definitívny verdikt o účasti ďalších piatich hráčov zo zámoria - Šimona Nemca, Filipa Mešára, Adama Sýkoru, Juraja Slafkovského a Samuela Honzeka.


Situácia týchto hráčov je komplikovanejšia, pretože závisí od rozhodnutia ich zamestnávateľov v NHL a tiež zdravotného stavu.

Juraj Slafkovský

Je to najmä naším snom. Sme v rovnakej situácii, v akej sme boli pred rokom, a síce, že nikto nám teraz nedá odpoveď. Druhá vec je rozhodnutie Montrealu, tretia záujem hráča a štvrtý pohľad je pozícia hráča v klube.

Juraj to v Montreale nemá ľahké, takže ho momentálne nechceme zaťažovať vecami ohľadom účasti na MS. K telefonátu určite dôjde, ale zrejme vieme, aká bude odpoveď, reagoval Feneš pre tvnoviny.sk.

Šimon Nemec

19-ročný obranca nedávno v rozhovore pre denník Šport vyhlásil, že v prípade zotrvania v AHL, by chcel prísť na MS. Tréner očakáva rozhodnutie New Jersey Devils v najbližších dňoch.

O osude Mešára a Sýkoru budú rovnako rozhodovať ich kluby. U Honzeka bude rozhodujúci zdravotný stav.


MS U20 sa konajú vo švédskom Göteborgu od 26. decembra 2023 do 5. januára 2024. Na Slovensko čaká v B-skupine Česko, USA, Švajčiarsko a Nórsko.

Cieľom nášho tímu bude tradične účasť v play-off a teda vyhnutie sa bojom o záchranu.

Prítomnosť hráčov ako Dvorský a potenciálna účasť ďalších talentovaných mladíkov zo zámoria by mohla výrazne ovplyvniť výkonnosť a výsledky celého tímu.