Slafkovský sa stáva favoritom draftu. New Jersey uvažuje o výmene za prvú pozíciu

NHL

Slafkovský sa stáva favoritom draftu. New Jersey uvažuje o výmene za prvú pozíciu

Celú sezónu 21/22 bola budúca draftová jednotka NHL takmer jasná. 

Kanaďan Shane Wright však v posledných dňoch stratil pozíciu prvého výberu v prestížnom rebríčku televízie TSN a teraz aj u experta Coreyho Pronmana z webu The Athletic.

Po mojich diskusiách s ľudmi v NHL z posledného obdobia som dospel k záveru, že situácia sa otáča v prospech Juraja Slafkovského. Myslím si, že je viac pravdepodobné, že práve on bude draftovou jednotkou, uviedol Pronman na adresu 18-ročného Slováka.

V oboch prípadoch je na prvej pozícii slovenský hokejista Juraj Slafkovský, ktorý zažiaril na Olympiáde v Pekingu a na Majstrovstvách Sveta vo Fínsku.

So zaujímavou informáciou prišiel aj Pierre LeBrun z TSN. Podľa neho sa bude New Jersey Devils snažiť získať výmenou s Montrealom prvé miesto na drafte, čím by si s určitosťou zabezpečili práve Slafkovského.

TOP10 podľa TSN: 

1. Juraj Slafkovský, 2. Shane Wright, 3. Logan Cooley, 4. Šimon Nemec, 5. Cutter Gauthier, 6. David Jiříček, 7. Joakim Kemell, 8. Jonathan , Lekkerimäki9. Matt Savoie, 10. Marco Kasper.

TOP10 Mock draft podľa Corey Pronmana z The Athletic:

1. Montreal Canadiens: Juraj Slafkovský, 2. New Jersey Devils: David Jiriczek, 3. Arizona Coyotes: Logan Cooley, 4. Seattle Cracken: Shane Wright, 5. Philadelphia Flyers: Cutter Gauthier, 6. Columbus Blue Jackets: Šimon Nemec, 7. Ottawa Senators: Matthew Savoy, 8. Detroit Red Wings: Marco Casper, 9. Buffalo Sabers: Jonathan Lekerimak, 10. Anaheim Duck: Kevin Korczynski.

Ďalší Slováci v rebríčku Pronmana: 36. Arizona Coyotes: Filip Mešár, 41. Buffalo Sabres: Adam Sýkora, 93. Florida Panthers: Servác Petrovský, 178.  Anahenim Ducks: Alex Šotek, 196. Seattle Kraken: Šimon Latkóczy, 223. Tampa Bay Lightning: Marián Moško.