Slovensko má najdrahšieho futbalistu v českej lige. Záujem už hlásia zo Španielska a Anglicka!

Slovensko

Slovensko má najdrahšieho futbalistu v českej lige. Záujem už hlásia zo Španielska a Anglicka!

Ďalší stabilný člen slovenskej futbalovej reprezentácie by sa vo svojej kariére mohol posunúť o krok ďalej.

Patrik Hrošovský patrí k lídrom aktuálneho šampióna českej ligy Viktorie Plzeň. Túto súťaž však zrejme už dávnejšie prerástol.

Podľa najnovších aktuálizácii špecializovaného portálu transfermarkt.com stúpla jeho trhová hodnota až na 5 miliónov Eur.

V Česku nenájdete žiadneho hodnotnejšieho hráča ako práve Hrošovského. Na druhom mieste sa spolu s Tomášom Součekom nachádza ďalší Slovák a to Miroslav Stoch. Ich hodnota je 4,5 milióna Eur. V elitnej TOP 20 nájdeme napríklad ešte aj Romana Procházku (1,75 milióna Eur).

Jeho výborné výkony neunikli pozornosti ani klubom z popredných súťaží v Európe. Počas posledného duelu Ligy Majstrov proti AS Rím ho mali v Plzni sledovať agenti Getafe, Levante, Huddersfieldu a Dinama Moskva.

V Champions League odohral Hrošovský všetky zápasy a dokonca sa mu podarilo skórovať proti Realu Madrid na Estadio Santiago Bernabéu.

Pre zaujímavosť, v tejto európskej súťaži číslo jeden nabehal v základnej skupine 66,9 km, čím sa zaradil na 10. miesto spomedzi všetkých hráčov.