Spartak Trnava spoznal trest po derby v Bratislave. Slovan s pokutovou za transparent

Fortuna Liga

Spartak Trnava spoznal trest po derby v Bratislave. Slovan s pokutovou za transparent

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu rozhodla o trestoch pre kluby ŠK Slovan Bratislava a FC Spartak Trnava týkajúce sa vzájomného zápasu zo 4. marca 2023.

Najväčšie slovenské derby sa v Bratislave nezaobišlo bez problémov, v sektore hostí musela v druhom polčase zasahovať polícia.

Fanúšikovia Spartaka Trnava budú mať zákaz vstupu na stretnutie 7. kola skupiny o titul na pôde Slovana Bratislava, ktoré je na Tehelnom na programe 29. apríla. Okrem toho musí klub zaplatiť pokutu 3 tisíc eur a taktiež uhradiť vzniknutú škodu na majetku.

Slovan Bratislava dostal od disciplinárnej komisie pokutu tisíc eur za vulgárne pokriky na adresu súpera, vyvesenie provokatívneho transparentu a použitie pyrotechniky.

Prečitajte si oficiálnu úradnú správu SFZ na webe futbalsfz.sk.

U892: FC Spartak Trnava (Fortuna liga). Na základe U847, za HNS divákov (vulgárne pokriky na adresu súpera, prejavy hanobiace príslušnosť k národnosti, použitie pyrotechniky a poškodenie vybavenia štadióna) v stretnutí 22. kola FL ŠK Slovan Bratislava – FC Spartak Trnava, podľa čl. 58/1a, b, c, g DP ukladá DS – finančnú pokutu 3 000 eur, podľa čl. 58/2 a čl. 12/6 DP. Zároveň ukladá klubu povinnosť vysporiadať vzniknutú škodu na majetku v zmysle Správy delegáta stretnutia. Zároveň ukladá klubu ochranné opatrenia vo forme:

 - zákazu objednať vstupenky do sektoru hostí na najbližšie majstrovské stretnutie Fortuna ligy proti ŠK Slovan Bratislava, podľa čl. 43/2d, DP, od 17.3.2023;

 - príkazu zvýšiť počet členov US na stretnutia FL v sektore alebo priestore hostí, v ktorých je hosťujúcim klubom, a to o 50% (v porovnaní s čl. 11, písm. h/ Rozpisu republikových súťaží riadených SFZ a ÚLK pre súťažný ročník 2022/2023), podľa čl. 43/2k DP, od 17.3.2023, do konca súťažného ročníka 2022/2023.

U891: ŠK Slovan Bratislava futbal (Fortuna liga). Na základe U846, za HNS divákov (opakované vulgárne pokriky na adresu súpera, vyvesenie provokatívneho transparentu v sektore C a použitie pyrotechniky), nedostatočnú ÚS (umožnenie vnesenia pyrotechniky) a spôsobenie oneskoreného začatia stretnutia 22. kola FL ŠK Slovan Bratislava – FC Spartak Trnava, podľa čl. 57/1a, b, d a čl. 58/2a, b DP ukladá DS – finančnú pokutu 1 000 eur, podľa čl. 57/3, čl. 58/2 a čl. 12/6 DP.

Foto: Youtube/KURVENSPÄHER, Zdroj: futbalsfz.sk