Tomáša Jurča tak skoro v NHL neuvidíme. Absolvovať musel ďalšiu operáciu!

NHL

686 zobrazení

Tomáša Jurča tak skoro v NHL neuvidíme. Absolvovať musel ďalšiu operáciu!

Poriadnu smolu zažíva v poslednom období slovenský hokejista Tomáš Jurčo.

25-ročný útočník musel najnovšie v Los Angeles absolovať ďalšiu operáciu chrbta, ktorá ho vyradí na dlhšie obdobie. Viac prezradil samotný hráč v rozhovore pre denník šport.

Počas prípravy ma začala pobolievať noha. Najprv som si myslel, že je len preťažená, dal som si oddych, ale bolesť neustupovala. Po vyšetrení magnetickou rezonanciou zistili, že sa mi znovu odlomil kúsok operovanej platničky. 

Je to veľká smola, lebo lekári vraveli, že sa to stane len piatim percentám pacientov. Na druhej strane som vrcholový športovec a riziko sa tým zväčšuje, no aj tak je to ojedinelý prípad. 

Preto bolo okolo mňa ticho počas zverejňovania mien hráčov v kempoch NHL. Agent musel oznámiť všetkým, že ma čaká operácia. Predpokladá sa, že by som mal pauzovať tri mesiace. Verím, že v decembri budem po dobrej rehabilitácii znovu na ľade.

Čo bude s Jurčom ďalej?

Určite je pre mňa prioritou zámoria. Škoda zranenia, lebo prišlo v najnevhodnejšej chvíli. Mal som niekoľko zaujímavých ponúk z NHL. Rehabilitáciu absolvujem prevažne doma. Z kalifornskej kliniky majú vymyslený super program cez aplikáciu. Presne viem, čo mám robiť. Do Los Angeles sa teraz asi nebudem musieť vracať.

Jurčo v minulej sezóne odohral za Chicago Blackhawks 29 zápasov, v ktorých nazbieral 10 bodov. Ďalšiu časť sezóny strávil na farme v Rockforde IceHogs.

Počas leta mu s Blackhawks vypršal kontrakt a čakal tak na ďalšie ponuky z NHL. Pribrzdilo ho však spomínané zranenie.