Uvidíme na MS v Česku Dalibora Dvorského? Tréner Craig Ramsay reaguje

MS v Hokeji 2024

autor hetrik.sk

Uvidíme na MS v Česku Dalibora Dvorského? Tréner Craig Ramsay reaguje
Zdroj: Facebook/Šport v RTVS, X/Sudbury Wolves

Okrem Juraja Slafkovské a Šimona Nemca by o účasť na seniorských majstrovstvách sveta v hokeji 2024 mohli zabojovať aj ďalší dvaja mladíci a to konkrétne Filip Mešár a Dalibor Dvorský.

Obaja pôsobia v zámorskej juniorke OHL a aktuálne bojujú so svojimi tímami vo vyraďovacích bojoch.


20-ročný Mešár v základnej časti nazbieral 52 bodov za 19 gólov a 33 asistencií. 18-ročný Dvorský zažiaril ešte výraznejšie, keď v 52 zápasoch za Sudbury Wolves nazbieral úžasných 88 bodov za 45 gólov a 43 asistencií.

Čo na to tréner Slovenska Craig Ramsay?

Šancu môžu dostať iba v prípade, že absolvujú s našim tímom prípravu, čo bude samozrejme závisieť od vývoja play-off sérií v OHL. Na šampionát v opačnom prípade môžu zabudnúť.

Nesledoval som ich a neviem, ako to celé vyjde. Ich sezóna môže byť dosť dlhá a je to také zradné. Ale ich mená určite budú predmetom debát.

V minulosti sme zobrali mladých hráčov, ktorí nás prekvapili, čiže uvidíme. Je ťažké zobrať mladého hráča na konci prípravy a hneď ho hodiť do zostavy na niekoho úkor, vyhlásil 73-ročný Kanaďan pre sport.sk.


Vynechanie Dvorského, ktorý vytvoril nový slovenský strelecký rekord v prestížnej zámorskej juniorke by bola bezpochyby veľká škoda.

Rozhodnutie však bude na trénerovi, ktorí určite dobre vie, čo bude najlepšie pre národný tím a rovnako tak aj samotného hráča.

Na Slovensko čaká pred MS v Česku osem prípravných zápasov (program tu). Šampionát v Prahe a Ostrave začína 10. 5. 2024.