V Česku si uťahujú zo Slafkovského s Nemcom. Chápem, že chlapci vyrástli v Humennom, či kde to, reaguje bývalá opora Slovana

MS v Hokeji 2024

autor hetrik.sk

V Česku si uťahujú zo Slafkovského s Nemcom. Chápem, že chlapci vyrástli v Humennom, či kde to, reaguje bývalá opora Slovana
Zdroj: iihf.com , X/O2 TV Sport

U našich susedov v Česku pred pár dňami zarezonovali sťažnosti slovenských hokejistov na teplo v ostravskej aréne počas zápasov svetového šampionátu.

Tejto téme sa venovali už aj v najnovšej epizóde známej televíznej show na O2 TV Sport, Bomby na ledu.


Hosť Radek Smoleňák ironicky reagoval predovšetkým na adresu našich dvoch najväčších talentov.

V ostravskej skupine vznikol problém, hráči sa tam sťažovali na teplo, že niekedy behom zápasu si..., odštartoval debatu moderátor Richard Tesař.

Nie hráči, chlapci zo Slovenska... Šimon Nemec a ten Juraj Slafkovský. 20-roční chlapci sa sťažovali, že nemôžu hrať hokej, pretože je tam veľké teplo a majú mokré rukavice.

Ja by som iba rád povedal, že hráč môže mať aj päť rukavíc a môže si ich striedať každé tri minúty. Chápem, že chlapci vyrástli v Humennom, či kde to... tak sú asi zvyknutí na iné podmienky.

My to máme takto, takže je mi to ľuto. Keď tak im dajte moje číslo, ja tam prídem a budem im do rukavíc fúkať, aby boli spokojní.

Aby teda Juraj so Šimonom mohli podávať výkony. Budem im držať palce, aby im to vyšlo, odpovedal Radek Smoleňák, ktorý v minulosti počas pôsobenia v KHL odohral dve sezóny za Slovan Bratislava.


Pre doplnenie, na podmienky v Ostravar aréne sa sťažovali aj ďalší hráči z iných tímov.

Hviezda Švédska Victor Hedman napríklad v rozhovore s novinárom Tomášom Prokopom uviedol, že nikdy nič podobné v kariére nezažil a to hráva hokej na Floride.

Brankár Lotyšska Kristers Gudlevskis dokonca po súboji so Slovenskom skončil v nemocnici na infúziách. Jeho poľský náprotivok zase odpadol počas tímovej večere.

VIDEO: Smoleňák sa posmieva Nemcovi a Slafkovskému