NHL

autor hetrik.sk

Zdroj: Instagram/New Jersey Devils

Slovenský hokejista Šimon Nemec v noci síce nebodoval, no znovu ho bol plný ľad.

19-ročný obranca prišiel v druhej tretine o parádny presilovkový gól, keď hostia uspeli s trénerskou výzvou po nedovolenom bránení Erika Haulu v bránkovisku.

Pri triumfe New Jersey Devils nad Seattlom Kraken 3:1 odohral takmer 20 minút a predviedol aj exkluzívne sólo z vlastnej tretiny, ktorému chýbalo už iba gólové zakončenie.

Rodák z Liptovského Mikuláša nastúpil v tejto sezóne NHL na úvodných 30 zápasov, v ktorých získal 14 kanadských bodov za 2 góly a 12 asistencií.