NHL

autor hetrik.sk

Zdroj: X/Sportsnet

Slovenský hokejista Martin Pospíšil sa v noci vrátil do akcie po menšom zranení, dlho však na ľade nepobudol.

24-ročný útočník v 16. minúte prvej tretiny súboja NHL medzi Bostonom Bruins a Calgary Flames obdržal trest na 5 minút plus do konca zápasu.

Pozrite si jeho nešetrný krosček na domáceho kapitána Brada Marchanda, ktorý sa pred bránou snažil dohrávať útočnú akciu, brankár Jacob Markström však už mal puk vo svojej moci.

Hviezdny Kanaďan bol po tomto zákroku poriadne vytočený a na Slováka sa posťažoval aj u rozhodcov. V hokejovej komunite však zvolenský rodák odsudzovaný príliš nebol, práve naopak.

Fanúšikovia dokonca kvitovali podobné správanie, keďže nie príliš obľúbený Marchand predvádza rovnaké zákroky na pravidelnej báze.

Calgary v TD Garden nakoniec zdolalo domácich 4:1. Slovák bude zároveň čeliť aj možnému dodatočnému trestu od disciplinárnej komisie NHL.

Vo svojej premiérové sezóne odohral Pospíšil v profilige 34 zápasov, v ktorých zaznamenal 11 bodov za 4 góly a 7 asistencií.