VIDEO: Prišiel Trenčín o postup chybou rozhodcu? Primátor Richard Rybníček znovu reaguje

Niké Liga 2024/25

autor hetrik.sk

VIDEO: Prišiel Trenčín o postup chybou rozhodcu? Primátor Richard Rybníček znovu reaguje
Zdroj: Youtube/AS Trenčín

Futbalisti AS Trenčín potrebovali na postup do skupiny o titul víťazstvo v sobotňajšom stretnutí 22. kola Niké Ligy na ihrisku Skalice, to však neprišlo.

Hostia sa síce v 80. minúte dostali do vedenia, no rozhodca im gól neuznal pre ofsajdové postavenie. Zápas teda skončil bezgólovou remízou.


Pozrite si kontroverznú situáciu vo videu a posúďte sami, či prišlo zo strany arbitrov správne rozhodnutie. VAR v tomto súboji nebol na štadióne v Skalici k dispozícii.

Trenčania tak zakončili základnú časť so ziskom 34 bodov, v ďalšej časti sezóny sa predstavia v skupine o udržanie.

VIDEO: Sporná situácia z 80. minúty


Podobne ako pred týždňom po domácej prehre so Slovanom, aj teraz prišla kritika zo strany primátora Trenčína Richarda Rybníčka.

Status primátora Trenčína na sociálnej sieti Facebook:

Chcem sa ospravedlniť  celému klubu AS Trenčín vrátane hráčov.  Vyjadrenie môjho vlastného názoru, po minulotýždňovom zápase, za ktorým si stojím, im ublížilo. 

Dnes im rozhodca neodpískal penaltu po ruke hráča Skalice, pričom rozhodca si už dával píšťalku do úst, ale rozmyslel si to. A keď sme nakoniec dali regulárny gól, tak postranný rozhodca zdvihol zástavku a vymyslel si ofsajd. Síce nevieme koho, keďže gól dal hráč, ktorý stál asi meter za obrancom domáceho mužstva.

Som rád, že sa na Slovensku hrá futbal,  vyrastá tu viacero veľmi dobrých mužstiev v akadémiách a futbal patrí historicky medzi naše kľúčové tímové športy. A je jedno,  kde sa hráva, vždy je za tým veľké úsilie ľudí,  ktorí sa futbalu venujú. Majiteľov, funkcionárov, trénerov, rodičov a všetkých, ktorí za tým stoja samozrejme vrátane fanúšikov.

Preto, ak sú tu rozhodcovia,  ktorí so svojou píšťalkou alebo zástavkou narábajú bohorovne a učelovo, tak dávajú veľmi zlý príklad všetkým tým,  ktorí tomu športu venujú  svoj čas,  energiu a úsilie. A je to v prvom rade neúcta voči nim. 
Pretože keď už si deti a mládež medzi sebou hovoria,  že my sme síce hrali dobre,  ale rozhodcovia nás poškodili, tak tu niečo nie je v poriadku.


Byť primátorom znamená, že ste v jednom hráč, brankár, obranca, útočník, ale aj rozhodca. Je oveľa ťažšie byť primátorom ako futbalovým rozhodcom. Byť primátorom si okrem iného vyžaduje pokoru a veľmi citlivé narábanie s mocou, ktorú Vám vaši občania na nejaký čas dali. Musel som sa naučiť prijímať  kritiku, spätnú väzbu, aj keď to mnohokrát vôbec nie je jednoduché, často veľmi bolestivé. Práve aj táto kritika mi pomáha, drží ma pri zemi, nabáda ma robiť lepšie, správnejšie a spravodlivejšie  rozhodnutia.

My od  rozhodcov očakávame,  že budú rozhodovať férovo,  a nie tak, ako je to vo futbale na Slovensku. V podstate sme v neustálom napätí, či rozhodcovia zápas zvládnu alebo nie. Ako som písal, VAR nie je 100 percentná vec, ale dokáže byť oveľa spravodlivejší, ako naši rozhodcovia.

Lebo svojou “mocnou” píštalkou alebo zástavkou dokážu veľmi ublížiť a zlomiť vieru v spravodlivý a férový šport. A nechcem počúvať to, že aká krajina, taký aj šport. Ja rovnako naivne verím, že šport sa má robiť čestne a čisto. 
Rozhodca má byť v prvom rade športovec telom a dušou. Svojou osobnosťou a charakterom  má byť vzorom pre hrajúce deti, mládež a dospelých, ale aj pre tých, ktorí futbal financujú, organizujú alebo pozerajú s láskou a istými ideálmi, ktoré od toho očakávajú.

Žiaľ, čas na Slovensku stále viac potvrdzuje, že tí, ktorí by mali predstavovať spravodlivosť, férovosť , spoľahlivosť a čistotu slovenského futbalu   a tým de facto  aj jeho  budúcnosť, skôr potvrdzujú staré známe pravidlo, že “starého psa už novým spôsobom nikdy nenaučíš”. Smutné. 

Ale nám ostatným, ktorí máme radi futbal a podporujeme ho, nezostáva nič iné, ako to, čo vždy hovoril aj môj priateľJuraj Kušnierik: “Kráčame ďalej svojou cestou”.