VIDEO: Prvý zápas proti Nemcovi? Krásna reakcia Slafkovského pre zámorskú televíziu

NHL

autor hetrik.sk

VIDEO: Prvý zápas proti Nemcovi? Krásna reakcia Slafkovského pre zámorskú televíziu
Zdroj: X/Sportsnet

Slovenský hokej zažil v nočnom zápase NHL medzi New Jersey Devils a Montrealom Canadiens špeciálny moment, keď sa proti sebe premiérovo postavili Juraj Slafkovský a Šimon Nemec.

Dvaja mladíci spod Tatier sú výbornými kamarátmi a zároveň reprezentačnými spoluhráčmi už od žiackych kategórií.


Tento fakt neunikol pozornosti ani zámorských médií a práve otázku k Šimonovi Nemcovi dostal Juraj Slafkovský od televízie Sportsnet.

Keď som videl Šimona na ľade, tak som mal skvelý pocit. Úprimne, vidieť nás oboch na ľade v NHL je naozaj niečo výnimočné. Ešte lepšie je, že som strelil prvý gól a on bol tiež na ľade, je to skvelé.

Je to výborné pre našu krajinu, ľudia budú pravdepodobne viac poznať Slovensko. Myslím, že doma sa začne viac hrať a sledovať hokej a to je skvelé. Dúfajme, že hokej na Slovensku bude už iba rásť, reagoval úprimný Slafkovský.


Zo vzájomného súboja odchádzal šťastnejší práve košický útočník, ktorý zároveň strelil aj svoj šiesty gól v sezóne a to v tesne blízkosti svojho kamaráta. O to je to lepšie, doplnil vysmiaty talent Montrealu.

Na ľade v Prudential Center na seba obaja ako členovia elitných formácii viac krát narazili. Mali sme tam aj jeden súboj pri mantineli, tak som mu niečo po slovensky povedal, dodala po stretnutí jednotka draftu NHL.

Z tesného víťazstva vonku v pomere 3:2 sa nakoniec radoval kanadský Montreal Canadiens.