NHL

autor hetrik.sk

Zdroj: VIDEO: Šimon Nemec dostal v prvej NHL bitke poriadnu nakladačku

Slovenský hokejista Šimon Nemec má za sebou prvý pästný súboj v NHL.

Stalo sa tak v nočnom zápase medzi Torontom Maple Leafs a New Jersey Devils, keď sa do dvadsaťročného obrancu pustil Max Domi.

Domáci útočník v 12. minúte druhej tretiny reagoval na dôraznú hru mladého Slováka smerom k hviezdnemu Austonovi Matthewsovi pri mantineli.

29-ročný Kanaďan nemal v súboji s dvojkou draftu žiadne zľutovanie, všetko na tribúne sledoval jeho otec Tie Domi, ktorý patrí medzi legendárnych bitkárov a najtrestanejších hráčov NHL.

Nemec dostal od rozhodcov päťminútový trest, Max Domi k tomu ešte aj dvojminútový trest za vyvolenie bitky a tiež osobný za nešportové správanie.

Po stretnutí však mohol byť šťastnejší náš hokejista. New Jersey zvíťazilo na ľade v torontskej Scotiabank Aréne po dramatickom priebehu 6:5.

Rodák z Liptovského Mikuláša vo svojej premiérovej sezóne v NHL odohral 58 zápasov, v ktorých zaznamenal 19 bodov za 3 góly a 16 asistencií.