NHL

autor hetrik.sk

Zdroj: Instagram/New Jersey Devils

Slovenský hokejista Šimon Nemec bol v nočnom zápase NHL medzi New Jersey Devils a Bostonom Bruins najvyťažovanejším hráčom svojho tímu.

19-ročný obranca strávil na ľade 22 minút a 13 sekúnd, čo je zároveň nový osobný rekord v súťaži. Šancu dostal aj počas presiloviek, oslabení a rovnako tak aj v predĺžení.

Pozrite si v zostrihu top momenty rodáka z Liptovského Mikuláša proti hviezdam Bostonu, Bradovi Marchandovi či Davidovi Pastrňákovi.

Diabli nakoniec na domácom ľade zvíťazili nad lídrom konferencie 2:1 po predĺžení.

Šimon Nemec ako dvojka draftu NHL z roku 2022 má za sebou prvých šesť zápasov s bilanciou jeden gól a dve asistencie.