Vytočený primátor Trenčína informoval, že RTVS chcela prenos zadarmo. Naznačil ich dvojaký meter ku klubom!

Európska Liga

Vytočený primátor Trenčína informoval, že RTVS chcela prenos zadarmo. Naznačil ich dvojaký meter ku klubom!

Dnešný zápas 3. predkola Európskej Ligy medzi Trenčínom a Feyenoordom Rotterdam neuvidia fanúšikovia na žiadnej slovenskej TV. 

Klub sa totiž nedohodol s verejnoprávnou televíziou na podmienkach. Nahnevaný primátor Trenčína Richard Rybníček prezradil na Facebooku viac. K tomu narážal na fakt, že RTVS uprednostňuje iné slovenské kluby. Zápas Slovana Bratislava s Rapidom Viedeň napríklad bude v priamom prenose na Dvojke.

Dnes hráme mimoriadne atraktívny a dôležitý zápas s Feyenoord Rotterdam. Žiaľ, šéf športu RTVS pán Matej Hajko sa rozhodol, že mnohí Trenčania, ale aj slovenskí fanúšikovia futbalu si nebudú môcť tento zápas pozrieť vo verejnoprávnej televízií. Mrzí ma, že RTVS nepristúpila k našim klubom hrajúcim európske súťaže rovnako.

V komentároch pod statusom taktiež zverejnil cez svoj osobný profil na FB informáciu o cene prenosu.

Cena za vyrobu signalu a vysielanie sa v takychto pripadoch hybe medzi 4 az 8 tisic eur bez dph. RTVS to chcela zadarmo.

Vedenie AS Trenčín si tak nakoniec bude vyrábať signál cez ich klubovú televíziu a prenos ponúkne zadarmo cez internet. Taktiež ho bude mať k dispozícii aj televízia z Holandska, s ktorou sa dohodli.