Dávid Hancko v exkluzívnom rozhovore prehovoril o prestupe: Generálny manažér mi dal prísľub

Slovensko

autor hetrik.sk

Dávid Hancko v exkluzívnom rozhovore prehovoril o prestupe: Generálny manažér mi dal prísľub
Zdroj: Instagram/feyenoord

Koniec futbalovej sezóny 2023/24 sa už nezadržateľne blíži. Veľké európske kluby tak majú určite na svojom zozname nových posíl viacero zvučných mien.

Jedným z nich je aj slovenský obranca Dávid Hancko, ktorý by práve počas letného prestupového obdobia mohol zmeniť dres.


Opora zadných radov Feyenoordu Rotterdam sa údajne ocitla aj v hľadáčiku dvoch gigantov - Liverpoolu a PSG.

Dvadsaťšesťročný Hancko v najnovšom exkluzívnom rozhovore pre holandskú televíziu ESPN hovoril aj o tejto téme.

Ak príde ponuka z TOP klubu, môže odísť. A to aj napriek tomu, že má v klube podpísanú novú zmluvu až do roku 2028.

Generálny manažér Feyenoordu mi po predĺžení zmluvy povedal: Chceme si ťa udržať čo najdlhšie, ale ak dostaneš šancu ísť do jedného z top klubov alebo niečoho, čo naozaj chceš, ja osobne ťa odveziem na letisko, vyhlásil Hancko.

Najväčším lákadlom je pre neho účinkovanie v anglickej lige. Mojím vzorom bol vždy David Beckham, no najviac ma to ťahalo do Liverpoolu. Najmä po príchode Martina Škrtela a aj finále Ligy majstrov v roku 2005, takže tam sa to nejako rozbehlo. Odvtedy som v Premier League najväčším fanúšikom Liverpoolu, doplnil.


Prestupu na slávny Anfield by mohla výrazne dopomôcť skutočnosť, že novým tréner "The Reds" bude od nového ročníka súčasný tréner Hancka z Feyenoordu, Arne Slot.

Rodák z Kamenca pod Vtáčnikom stíha okrem plnenia defenzívnych povinnosti aj strieľať góly. V aktuálnej sezóne Eredivisie ich má na na konte ako obranca už štyri a na ďalšie dva prihrával.

Trhová hodnota slovenského reprezentanta je podľa špecializovaného portálu Transfermarkt 35 miliónov eur.