Erik Černák nastupuje na viac striedaní ako držiteľ Norris Trophy. Mladý Slovák napreduje po každom jednom zápase!

NHL

1 467 zobrazení

Erik Černák nastupuje na viac striedaní ako držiteľ Norris Trophy. Mladý Slovák napreduje po každom jednom zápase!

Asi iba málokto čakal, že sa Erik Černák takmer okamžite prebojuje do prvého mužstva Tampy Bay.

Stále iba 21-ročný obranca stihol za Lightning odohrať už 14 zápasov, v ktorých získal 4 asistencie. V posledných stretnutiach už dokonca strávil na ľade cez 20 minút, čo ho zaraďuje medzi najvyťaženejších hráčov.

V druhej obrannej dvojici so skúseným Ryanom McDonaghom pre zaujímavosť odohral viac striedaní ako Victor Hedman, posledný držiteľ Norris Trophy pre najlepšieho obrancu NHL.

V hodnotení plus/minús je taktiež medzi elitou jedného z najlepších tímov v tejto sezóne NHL. (+7)

Je to skvelý korčuliar. Najlepšie ho môžem popísať tak, že ide o mocného hráča, silného pri korčuľovaní, silného pri mantineloch. 

Je schopný uzatvárať súperom priestor, jeho pohyb do strán je veľmi dobrý. K hráčom pristupuje rýchlo. Je veľký a silný, takže dokáže uzavrieť a neutralizovať aj hráčov ako je Taylor Hall a niektorí ďalší z tých najlepších hráčov ligy, vďaka čomu získavame puky a vyvážame ich preč z nášho pásma. , vyjadril sa nedávno na adresu mladého Slováka asistent Tampy Todd Richards.

Samotný hráč si verí čoraz viac po každom jednom zápase.

Každým zápasom cítim väčšiu pohodu a sebavedomie. Tréneri mi vravia, aby som si hral svoju hru a vôbec sa nepozeral na to, že nastupujem proti najlepším útokom súperov. 

Jediné, čo by som chcel ešte na svojej hre zlepšiť, je, aby som mal väčší pokoj na hokejke, inak som spokojný. , povedal Erik Černák pre Nový Čas.

TIP: Všetky zápasy v NHL môžete teraz sledovať úplne zadarmo na TV Tipsport a to aj cez váš PC alebo mobil.