O budúcnosti Róberta Polievku je rozhodnuté. Dnes už nestačí byť najlepším strelcom, reaguje sklamaný kanonier

Niké Liga 2023/24

autor hetrik.sk

O budúcnosti Róberta Polievku je rozhodnuté. Dnes už nestačí byť najlepším strelcom, reaguje sklamaný kanonier
Zdroj: Facebook/MFK Dukla Banská Bystrica

Po poslednom zápase jesennej časti Niké Ligy, v ktorom strelil víťazný gól proti Žiline, Róbert Polievka vyhlásil, že sa možno jedná o jeho posledný zápas v drese Banskej Bystrice.

Veľký záujem o služby slovenského reprezentanta mal Slovan Bratislava, kluby sa však nedohodli na prestupovej čiastke. V hre však mali byť aj viaceré zahraničné kluby.


O budúcnosti Polievku je definitívne rozhodnuté. Sezónu 2023/24 dohrá na Slovensku

Robo nikam neprestupuje. Je to veľmi dobrá správa nielen pre klub, ale aj fanúšikov a pre celú futbalovú obec.

Prajeme Robovi Polievkovi z celého srdca, aby sa dostal do zahraničia, aby zbieral skúsenosti, o to nám všetkým ide, ale v tomto čase to ešte nedozrelo do štádia, aby sa dal prestup zrealizovať.

Sme veľmi radi, že Robo zostáva, uviedol pre TASR Jozef Mores, športový riaditeľ MFK Dukla Banská Bystrica.


Byť najlepším strelcom ligy nestačí. Ďalším cieľom je boj o miestenku na EURO

Dnes už nestačí, že koľko dáte gólov, že ste najlepší strelec v slovenskej lige, aj tak sa nedostane do zahraničnej ligy. Kluby sú už náročnejšie.

V tomto zimnom prestupovom období je ťažšie nájsť klub, ktorý by chcel platiť za prestupy, preto boli v ponukách najmä krátkodobé hosťovania. To nie je moja cesta.

Chcem teda v Banskej Bystrici ešte zostať, byť úspešný a líder mužstva, aby som sa prebojoval do slovenskej nominácie na majstrovstvá Európy.

Teraz sa už môžem sústrediť iba na futbal a nie na veci okolo prestupu. Snáď som sa rozhodol správne, reagoval samotný Róbert Polievka na pondelňajšej tlačovke.

27-ročný útočník a kapitán Banskej Bystrice má s klubom podpísaný kontrakt až do leta 2025. S desiatimi gólmi je aktuálne najlepším strelcom Niké Ligy.