Otec Dávida Hancka prehovoril o prestupe svojho syna: V hre sú dvaja svetoví giganti

Slovensko

autor hetrik.sk

Otec Dávida Hancka prehovoril o prestupe svojho syna: V hre sú dvaja svetoví giganti
Zdroj: Instagram/feyenoord

Je veľká možnosť, že sa Dávid Hancko stane už počas leta najdrahším futbalistom v histórii Slovenska.

Dvadsaťšesťročný obranca je v životnej forme, čo potvrdzuje v každom jednom zápase v drese slávneho Feyenoordu Rotterdam.


V holandskej Eredivisie sa mu podarilo streliť už štyri góly, jeden presný zásah zaznamenal aj v prestížnej Lige majstrov a to do siete Atletica Madrid.

O rodáka z Kamenca pod Vtáčnikom je v Európe veľký záujem. Feyenoord však bude požadovať adekvátnu finančnú kompenzáciu.

O veľkom prestupe slovenského reprezentanta prehovoril v rozhovore pre Športweb jeho otec

Aj Dávid si uvedomuje, že si jeho služby nemôže dovoliť veľa klubov. Človek si prečíta o hociktorých, ale nie všetky správy sú pravdivé, začal Ján Hancko a zároveň aj prezradil mená dvoch záujemcov.

Paríž Saint-Germain alebo Liverpool. Je tam záujem, ale treba to brať s rezervou aj preto, že takéto kluby majú v hľadáčiku množstvo hráčov.

Zasa zopakujem tú vetu so snívaním… Človeka to vždy niekam ťahá. V Paríži hráva Milan Škriniar. Liverpoolu fandil Dávid ako chlapec. Keď mal osemnásť, dostal od nás darček – cestu na Anfield Road, doplnil.


Všetko však bude na ňom. Podľa čoho sa bude rozhodovať? V hre je 40 miliónov

Podľa srdca. Do Sparty ani Feyenoordu nešiel kvôli peniazom, mal v oboch prípadoch finančne zaujímavejšie ponuky, ale odmietol ich. Potešilo ma to ako otca. Debatujeme o možných scenároch aj teraz – s Dávidom aj jeho agentom Braňom Jašurekom.

Konečné slovo však má Dávid. Môžeme však predpokladať, že bude prestupovať za možno 40 miliónov eur. Máloktorý klub si môže dovoliť, aby investoval také peniaze do hráča, ktorého nechá sedieť na lavičke. Avšak ťažké roky kariéry nás naučili, že nič nie je garantované, vyhlásil Ján Hancko pre sportweb.pravda.sk.

V hre nakoniec môže byť aj zotrvanie vo Feyenoorde. V klube nedávno predĺžil zmluvu až do leta 2028

Aj nám viackrát zdupľoval, že si tu vie predstaviť aj ďalších desať rokov. Rotterdam je krásne mesto. Má mladú rodinu, skvelé zázemie a štarty v kvalitnej súťaži. Nikam sa neponáhľa, preto podpísal zmluvu do konca júna 2028, dodal otec Dávida Hancka na záver.