Veľká pochvala pre Erika Černáka: Najviac podhodnotený obranca v NHL!

NHL

autor hetrik.sk

Veľká pochvala pre Erika Černáka: Najviac podhodnotený obranca v NHL!

Mladý slovenský hokejista Erik Černák aktuálne zažíva sezónu ako z rozprávky.

Stále iba 21 ročný obranca mal pôvodne za Tampu Bay odohrať iba niekoľko zápasov. Takmer okamžite sa však stal pevnou súčasťou tímu. Odchovanec HC Košice dokonca zaznamenal 5 gólov a 11 prihrávok.

Výborné výkony tak neunikli ani expertom za morom. Jedným z nich je Adam French z portálu HockeyBuzz.com. Informáciu priniesol web nhl.sk.

TIP: Všetky zápasy v NHL môžete teraz sledovať úplne zadarmo na TV Tipsport a to aj cez váš PC alebo mobil.

Pre mňa je najviac podhodnoteným obrancom NHL Erik Černák. Je kúskom obrovskej skladačky a nie je pochýb, že mu pomohlo, že hrá v tak fantastickom tíme, no už "odrezal" veteránov Girardiho, Coburna či Stralmana, či ukončil kariéru Koekkoeka v tíme Lightning. Nie zlé na nováčika.

Je veľký, rozmýšľa, je solídny defenzívne, je to pravák a môže hrať zabezpečovaciu úlohu pre riskantnejších hráčov už v tak mladom veku. Jeho Corsi síce nie je očarujúce a som si istý, že ho ľudia za to budú znevažovať, no osobne skutočne milujem jeho hru. 

Na nováčika hrať tak ťažké minúty, to je naozaj úžasné. A taktiež... 16 bodov v 58 zápasoch nie je vôbec zlé na chlapíka, ktorý má nulový presilovkový čas.

Černák má pre zaujímavosť na konte 25 plusových bodov, čo z neho robí 8. najlepšieho obrancu NHL v tejto štatistike.