Všetci chcú na MS 2024 do Česka: Miroslav Šatan reaguje aj na ďalšie zámorské posily

MS v Hokeji 2024

autor hetrik.sk

Všetci chcú na MS 2024 do Česka: Miroslav Šatan reaguje aj na ďalšie zámorské posily
Zdroj: X/Canadiens Montréal, hockeyslovakia.sk

Slovenskú hokejovú reprezentáciu oficiálne posilní na svetovom šampionáte v Prahe a Ostrave prvých päť hráčov zo zámorskej NHL.

Budúci týždeň sa do prípravy s národným tímom zapojí obranca Šimon Nemec a kvarteto útočníkov Tomáš Tatar, Juraj Slafkovský, Martin Pospíšil a Pavol Regenda, ktorý väčšinu ročníka odohral na farme v AHL.


Generálny manažér Miroslav Šatan je nadšený

Musim povedať, že máme veľmi dobré správy pre našich hokejových fanúšikov. Tento rok bude účasť hráčov z NHL vyššia v porovnaní s minulými rokmi.

Môžem potvrdiť, že nám prisľúbili účasť takmer všetci, ktorých sme oslovili. Menovite ide o Tatara, Slafkovského, Nemca, Pospíšila a Regendu, ktorého príchod doťahujeme. Trénerom budú k dispozícii už budúci týždeň počas zrazu v Žiline.

Komunikovali sme s každým hráčom viackrát. Už pri prvej komunikácii bolo od všetkých cítiť pozitívne nastavenie. Zrejme je to aj tým, že šampionát je veľmi blízko Slovenska.

Chlapci určite komunikovali aj medzi sebou. Sú dobre nastavení, veríme, že budú lídrami nášho tímu a splnia očakávania fanúšikov, uviedol Šatan pre oficiálny web SZĽH hockeyslovakia.sk.


Toto číslo nemusí byť konečné. V hre budú aj ďalší hráči

Súťaže stále bežia, finálové série sledujeme v Česku aj na Slovensku. Odštartuje tiež play-off v zámorskej AHL a v prípade neúspechu klubov so slovenskými hokejistami je možnosť, že by nás do majstrovstiev sveta ešte stihli posilniť.

Dovedna ide o skupinu so štyrmi až šiestimi potenciálnymi menami. Samozrejme, budeme sledovať aj play-off NHL, kde stále máme dvoch hráčov, ktorých by sme v prípade skorého vypadnutia určite kontaktovali a počkali si na ich rozhodnutie, doplnil generálny manažér.

Najbližšie čaká na zverencov trénera Craiga Ramsaya prípravný dvojzápas s Českom (Trenčín a Bratislava). Posledné dva zápasy pred štartom MS potom odohráme proti Poľsku a USA.

Šampionát u našich susedov v Česku štartuje už 10. mája 2024. Našimi súpermi v B-skupine (Ostrava) bude Nemecko, Kazachstan, USA, Poľsko, Francúzsko, Lotyšsko a Švédsko.